Fantasy knihy – narodeniny webu

Dnes som si tak uvedomil, že už je to rok, čo vznikla doména www.fantasyknihy.multiverzum.sk a 9.2.214 bol napísaný na stránke prvý článok.

V prvom rade by som sa chcel poďakovať čitateľom, návštevnosť webu stále rastie a máme pekné číslo vracajúcich sa čitateľov. Verím, že tieto čísla budú iba rásť a že oslovíme mnohých ďalších čitateľov.

Ďalej sa určite treba poďakovať obchodu Funtastic , sú pre nás primárny partner, píšeme v prvom rade pre nich a my tak máme zase ich podporu.

graf

Ako majiteľ by som sa rád poďakoval aj mojim kolegyniam redaktorkám a jednému redaktorovi. V dobe keď som tento web založil som tu bol sám a veľmi dobre som vedel, že ak chcem moje predsavzatia aspoň čiastočne naplniť, tak určite nemôžem sám aj zostať. Od začiatku teda bolo cieľom vybudovať trocha web a následne nalákať ľudí, ktorí by tu písali. Ja osobne totiž pracujem v sezónnych obdobiach a niekedy aj celé mesiace nemám čas. Ak by som tu bol sám, tak by web niektoré mesiace upadal, než by som mal znova čas a takto by to nemalo zmysel. Na začiatku som sa ale snažil a podarilo sa mi sem prilákať mnohé dobré recenzentky a dnes nás je už 13!

Založenie tohto webu považujem za jedno z mojich najlepších životných rozhodnutí. Je to perfektný koníček, umožnilo mi to spoznať veľa nových skvelých ľudí a nazbieral som zážitky z rôznych zrazov.

Aké sú plány do budúcna?

Čo sa týka mňa, tak možno ste si všimli, že ja som už článkovo aktívny iba minimálne oproti prvému pol roku webu. Dôvod prečo som sa stiahol do úzadia je jednoduchý. Som trocha viac vyťažený v pracovnom živote a ako web rástol, tak vznikalo viac práce aj tu. Už nestíham tak ako kedysi sa venovať knihám, pretože ma skorej zahlcujú administratívne povinnosti. Navyše si myslím, že tu mám na stránke dostatok povolanejších recenzentov ako som ja. Ja stíham ročne kníh okolo 35-40 a ostatní majú priemer niekde okolo stovky a taká Kateřina Pavlíková chce tento rok prekročiť hranicu neuveriteľných vyše 300 prečítaných kníh.

Za posledné mesiace ale šla aktivita a pridávanie nových článkov rapídne hore a v tomto budeme aj pokračovať. Momentálne dokonca uvažujem v blízkej budúcnosti o doplnení jedného človeka z ČR. Musím si ale overiť situáciu, nakoľko moje recenzentky čerpajú knihy, ktoré vychádzajú a či niekde nie je diera. Ak máte ale pocit, že na niektoré knihy nám recenzie chýbajú, prihláste sa.

Ďalej by som veľmi rád dostal z mojich recenzentiek aj mnohé iné články ( mimo recenzii ) a lámem si hlavu ako na to (bez použitia násilia). Uvažujem nad tým veľmi usilovne a snáď na to prídem a bude obsah bohatší a rôznorodejší. V pláne máme ale vyššiu frekvenciu recenzovania filmov, len je to v rozpracovanom štádiu a ešte to nemusí vyjsť. Filmy by sme ale nerecenzovali vo veľkom, ale iba tématicky vhodné pre nás.

Kedysi som spomínal aj newsletter, prihlásiť k odberu sa dá už dlhé mesiace a doteraz žiadny nikdy nebol. Systém newslettra už je ale hotový a plne funkčný, ja sa s tým momentálne akurát učím pracovať a tento týždeň by mal byť prvý vonku.

Trochu som aj uvažoval nad dizajnom a tu by som potreboval názor z vonku. Je dizajn webu dobrý alebo by ho bolo treba zmeniť? Uvažujem či je toto dobré alebo použiť moderný dizajn. Aký máte názor?

V rámci narodenín webu chystám aj súťaž. Za Slovensko to bude komplet Odkaz dračích jazdcov v pevnej väzbe a ešte uvažujem čo bude pre Českú republiku. Uvažoval som nad nejakým kompletom, ktorý ponúka Fantom print http://www.fantomprint.cz/obchod/akce . Aby sa to vyrovnalo výhre pre Slovákov, tak by Češi mali na výber z tejto akciovej ponuky podľa seba. Alebo by ste chceli niečo iné do súťaže? Dajte nám vedieť do komentárov. Uvažujem aj nad variantou iba jednej jedinej knihy, ale akejkoľvek podľa vlastného výberu.

Teraz ešte jedna posledná vec a to zrazy. Do pol roka by som rád zorganizoval zraz webu, ktorý ale bude verejne prístupný a vy sa tak môžte k nám pridať. Vzhľadom na to, že moji recenzenti pochádzajú z rôznych kútov SR a ČR, tak sa bude vyberať medzi Bratislavou a Brnom. To je ale zatiaľ ďaleko ale taký bližší zraz sa bude konať v rámci Knižného veľtrhu v Ostrave, kde podaktorí z nás budú a môžte sa pridať.

https://www.facebook.com/events/836483859723954/?ref_dashboard_filter=upcoming
To je odo mňa všetko a ešte raz ďakujeme za priazeň.
Ak máte vy nejaké pripomienky a nápady tak sem s nimi, budeme len radi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.
Prepíš text z obrázka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..