Pozrite si seriál : Constantine

V recenzovaní seriálov pokračujeme novinkou z minulého roka – seriálom Constantine. Tešili sa naň nielen nadšenci komiksov, ale aj tí, ktorým sa páčilo filmové prevedenie. Ste teda pripravení pozrieť sa na zúbok tomuto dlho očakávanému spracovaniu? Pripravte si kríže – ide sa bojovať proti démonom! (A iným potvorám.)

con2

John Constantine, Majster temného umenia, alebo to o sebe aspoň tvrdí. Nosí dlhý rozťahaný kabát, kravatu navoľno – aby sa nepovedalo,  a ledabolo označuje takmer všetko živé milým sarkastickým oslovením “luv”. Potom, ako sa dostane z psychiatrického ústavu kvôli zbabranému incidentu s démonom sa z neho stáva akýsi detektív, ktorý loví zlo – či už démonov, duchov, alebo iné príšery. Nebojte sa však, Constantine Vás spať v noci určite nechá a príliš strašidelné scénky nečakajte.

con3
Chad

K lovcovi zla sa pridáva Chad, jeho dlhoročný priateľ, ktorý má menšie problémy so zomieraním. Pekná Zed so svojimi kresbami, v ktorých predvída budúcnosť, sa tiež zapája do tímu a spolu sa táto nezvyčajná trojica vydáva na boj proti temným silám. Občas sa im dostane pomoci od anjela Gabriela, ktorý sa však snaží byť nestranný za každú cenu, občas sa zapojí mníška.

Hoci sa seriál snaží a je spracovaný kvalitne, chýba mu hororová stránka, ktorá by sa mohla pri tomto žánri viac prejaviť. Navyše funguje na princípe “nový diel – nový prípad,” a je zrejmé, že sa hlavný hrdina nikdy nedostane do skutočných problémov. Postavy v štýle “najlepší kamarát” a “pekné dievča s nadprirodzenými schopnosťami” sú tiež na hrane stereotypu, no na svoje si majú prísť čitatelia komiksov – toto prevedenie sa údajne drží predlohy presnejšie, ako film.

con4
Zed

Zaujímavý nápad, no nič svetoborné. Ak si chcete oddýchnuť a vypnúť, Constantine je na to skvelý. Môžete ho pozerať aj s mladšími – báť sa naozaj nebudú ani oni, ani vy. Na druhej strane sa môžete zabaviť na arogancii a sarkazme hlavného hrdinu, ktorý so šarmom posiela aj tie najhoršie monštrá do horúcich pekiel.

Čo sme čakali: Démonov, exorcistov a slušnú dávku strachu.

con5
Constantine

Čo sme dostali: Sarkastického hrdinu, ktorý je zhodou okolností exorcista. Bez strachu.

Najlepšia postava: Constantine. Lebo si nedáva pozor na ústa a predsa, má svoje chyby.

Najlepší moment: Finále. Keď Vás zradí ten, od koho to najmenej čakáte.

Stupnica strašidelnosti: 4/10

Zdroje obrázkov:

http://www.imdb.com/media/rm1069597952/tt3489184?ref_=ttmi_mi_all_pos_69

http://www.imdb.com/media/rm3431202304/tt3489184?ref_=ttmi_mi_all_sf_62

http://www.imdb.com/media/rm3414425088/tt3489184?ref_=ttmi_mi_all_sf_51

http://www.imdb.com/media/rm3884187136/tt3489184?ref_=ttmi_mi_all_sf_43

http://www.imdb.com/media/rm1910949888/tt3489184?ref_=ttmi_mi_all_sf_66

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.
Prepíš text z obrázka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..