Markus Heitz – O Triumfe trpaslíkov a aj možnom seriálovom spracovaní

Markus Heitz s Triumfom trpaslíkov predĺžil svoju ságu o trpaslíkoch už na pentalógiu a nechystá sa momentálne (znovu) sériu uzavrieť. Tak ako sa mu to podarilo s jeho štyrmi predchodcami, tak aj tentokrát sa mu podarilo vydať bestseller. Markus Heitz v tomto rozhovore hovorí niečo o sebe, o vzniku posledných trpaslíkoch, ďalších plánoch s trpaslíkmi a nejaké malé informácie o pripravovanom televíznom seriáli.

Kedy to prišlo že si si uvedomil, že sa chceš stať autorom?

Začal som už keď som mal 14 a vedel som, že sa musím stať autorom kníh, no keď ste starší tak si začínate uvedomovať, že v prvom rade si tie vaše knihy musí niekto kupovať a ak by nie? No, mohol by som umrieť hladom alebo by som musel začať predávať orgány… Začal som so štúdiom pedagóga a neskôr som sa zamestnal ako žurnalista a počas tohto obdobia som písal moju prvú knihu (Ulldart – Stíny nad UIldartem  pozn.red.) , korá vyšla v roku 2002 v Nemecku, Taliansku, Holandsku a Španielsku.

V tvojej poslednej knihe si sa vrátil k veľmi úspešným Trpaslíkom. Markus, aké to je, vrátiť sa po siedmich rokoch a piatich knihách o Alfoch znova k Trpaslíkom?

Alfovia boli veľká zábava, v štyroch knihách o Trpaslíkoch boli isté príbehové medzery, ktoré bolo treba zaceliť. Zaujímavé bolo aj vrátiť sa k istým situáciám z iného pohľadu, z alfskej perspektívy. Návrat v Triumfe trpaslíkov bol ale ľahký.

Bolo nutné si znovu naštudovať, čo sa stalo v Trpaslíkoch?

V príprave na písanie som mal iba “Osud trpaslíkov”, ale len pokiaľ ide o informácie, aby sa nestali žiadne časové chyby a podobne.

V piatom dieli o trpaslíkoch majú ľudia veľmi minimálny priestor, prečo je tomu tak?

Je to tak, trpaslíci vo veľkom prevažujú, veď kniha sa napokon volá “Triumf trpaslíkov”. Bez trpaslíkov by národy v Skrytej zemi neboli zachránené, ale naopak stratené, a z tohto dôvodu sú ľudia trocha v ústraní. Ľudia vytvárajú potrebné politické pozadie , no dôraz je na trpaslíkoch.

Ďalšie knihy o trpaslíkoch zrejme nie sú vylúčené. Máte už nápad na nejaké pokračovanie? Vrátite sa skôr k trpaslíkom alebo alfom?

Nápady samozrejme sú, momentálne sa viac prikláňam k trpaslíkom. Alfov som si užil za posledné roky viac a v súčasnej dobe ma to viac ťahá k trpaslíkom, čo ale neznamená že to tak bude.

Máloktorý svet bol toľko poznamenaný ako Skrytá zem. Aké zmeny môžeme čakať v šiestej časti?

Trpaslící si prešli strastiplnou cestou, myslím že by sa mali pomaly pozviechať. V Triumfe trpaslíkov bolo mnoho zmien a myslím, že by to malo po dlhšej dobe smerovať k prosperite. Momentálne sa aj vytvorilo také elektrizujúce vaakum, ktoré ponecháva priestor pre nový príbeh.

Z populárnej série o trpaslíkoch vznikla aj séria o Alfoch. Kedy sa zrodil nápad napísať knihu aj z ich pohľadu?

Už keď som začal s trpaslíkmi tak som vedel, že alfovia potrebujú svoju vlastnú sériu. Zvádzal ma tento nápad so zmenou perspektívy a prirovnal by som to k imperátorovi zo Star wars. Chcel som mojim čitateľom povedať : ,, Come to the Dark Side”.

A napokon nevyhnutná otázka. Započuli sme správu o pripravovanom televíznom seriáli o trpaslíkoch. Čo nám k tomu povieš?

Producent by mal byť Frank Doleger, ktorý je momentálne jedným z producentov “Game of thrones”. Táto séria je momentálne veľmi úspešná a to znamenalo aj jej predĺženie na viac sérii. Tým pádom je nútený odklad aj pre Trpaslíkov, kým Frank nebude voľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Please type the characters of this captcha image in the input box
Prepíš text z obrázka

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.