Predstavujeme : Zřídla – Kristýna Sněgoňová

Pod betónovými chodníkmi mesta sa nachádza spletitá káblová, potrubná a ktovie ešte aká komunikácia. Teda až na metro, to v Brne ešte nemajú. Nieže by na tom bola naša Bratislava lepšie… Mimo všetkých tých technologických výdobytkov, bez ktorých už vlastne nemôžeme dnes existovať, sa v Brne nachádza ešte niečo. Magické Žriedla plné magickej moci. Tie sú podobne ako ropné rezervy považované za vyčerpateľné zdroje. Magická energia z týchto prameňov má mnoho využití, a keď začnú postupne miznúť, je všetkým ich strážcom jasné, že sa deje niečo nedobré. Rozpúta sa vojna o cenný zdroj…

Jeseň je pre knihomoľov vyslovene raj, vrcholí knižná sezóna plná skvelých noviniek. A spolu so všetkými tými knihami sa predstavuje aj druhá kniha českej autorky Kristýny Sněgoňovej: Zřídla. Očakávaný urban fantasy je konečne na svete!

Vydavateľstvo Epocha nás znovu teší kvalitnou domácou produkciou aj napriek tomu, že ich hlavným zameraním je história a literatúra faktu. Ich divízia Fantastická Epocha prináša rôzne fantasy, sci-fi aj horory tak zahraničných, ako aj českých autorov, kde momentálne dlhodobo dominuje meno František Kotleta či séria Kladivo na čarodejov. Vydáva sa predovšetkým v brožovanej forme, ale vydavateľstvo nepohrdne ani elektronickými vydaniami či audioknihami.

Autorka je niekoľkonásobná Lady Řádu fantasy a Nositeľka meča, víťazka Ceny Karla Čapka a mohli by sme týmto štýlom pokračovať ďalej. Kristýna Sněgoňová debutovala detektívnym fantasy románom Krev pro Rusalku minulý rok (2018). Jej tvorba sa našla aj v zborníkoch Ve stínu říše (2017), Ve stínu apokalypsy (2018) a nebude chýbať ani v tretej knihe Ve stínu magie (2019). Narodila sa v roku 1986 a pochádza z Brna. Vynorila sa náhle a prevalcovala českú fantasy scénu. Mimo jej teraz už dvoch románov napísala niekoľko noviel a poviedok, ktoré vyšli aj v časopise Pevnost.

  • Vydavateľstvo: Epocha
  • Dátum vydania: 10. 10. 2019
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 110 x 180 mm
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 400
  • ISBN: 978-80-7557-216-5
Zridla_UKAZKA

Aneta "Youko Akira" Jones

Som hyperaktívny workoholik, ktorý sa vo voľnom čase skrýva za knihou. Nie je nič lepšie, ako keď dokážem spojiť príjemné s užitočným, a práve preto píšem recenzie. Taktiež vediem web o japonskej pop-kultúre, predovšetkým o anime a mange, OtakuNest.net.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Please type the characters of this captcha image in the input box
Prepíš text z obrázka

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.