Medzi nebom a zemou : Čakanie na zázrak – Stacey Kade

Alona Dareová, bývalá kráľovná školy, žije už viac ako mesiac v tele Lily “Ally” Turnerovej. Trápi ju, že Liline telo nie je dostatočne atraktívne, navyše sa jej nedarí hrať dcéru a sestru ľudí, ktorých skoro nepozná. Znepokojuje ju aj bývalý spolužiak a súčasný “parťák” Will, ktorý si želá, aby sa vrátila skutočná Lily. Dočkajú sa zázraku, bude Alona opäť voľná a Lily nažive? Odhaľovanie pravdy sa nepáči tajomnému duchovi, ktorý sa pred ničím nezastaví. Aj keby mal Alonu zničiť…

So Stacey Kade sme sa stretli už pri predchádzajúcich dvoch dieloch série Medzi nebom a zemou a aby som stále dookola neopakovala a nepísala vám sem to isté, spomeniem len niečo zaujímavé – Stacey miluje rôzne televízne show ako Upírske denníky alebo Sherlocka a nedá dopustiť na svojich dvoch bývalých závodných chrtov.

Záverečný, tretí, diel tejto série je o čakaní na zázrak. Doslova. Nič iné by v situácii, v ktorej sa Alona a Will ocitli nepomohlo. Alona trčí v tele Willovej kamarátky Lily a Will sa na Alonu za to, čo vyviedla stále hnevá. No, a to vás môže tak trochu štartovať, pretože Will sa hnevá takým tým otravným spôsobom, nad ktorým som neustále gúľala očami. V podstate nerobil nič iné len sa sťažoval a nadával na Alonu. Ale! Keď šlo do tuhého, jeho názor na ňu sa zmenil o stoosemdesiat stupňov a zrazu mu po lícach stekali slzy pri každom náznaku problému, po ktorom by Alona mohla navždy zmiznúť. Takže na mňa pôsobil tak trochu rozpoltene a ja som si naopak veľmi užívala pasáže písané z pohľadu Alony, ktorá od prvého dielu nestratila svoj náboj a akýsi podivný entuziazmus, ktorý ma bavil na celej sérii asi úplne najviac. Rozhodne ju zaradzujem medzi svoje obľúbené hrdinky, je energická, nikdy sa neponosuje ani neľutuje, vždy si stanoví svoj cieľ a ide si za ním. Navyše prešla od prvého dielu aj veľkou ale postupnou zmenou a stala sa omnoho empatickejšou, už sa nebála priznať, že jej na niekom záleží bez toho, aby to považovala za svoju slabosť. Čiže… by mi vôbec neprekážalo keby bol tento diel písaný len z jej pohľadu. Will je fajn ale v tomto diele ma dosť sklamal svojou ufňukanosťou a zadebnenosťou.

Ale viete čo bolo na knihe úplne perfektné? Dej. Autorka šla na istotu a všetko si do detailu premyslela, neustále zamestnávala moju myseľ rôznymi problémami, nedorozumeniami a teóriami o tom, ako by sa len Alona mohla dostať z tela Lily von a obe z toho vyviazli živé (no, len v istom slova zmysle… pre Alonu). A aby toho nebolo málo, stále tu ešte máme aj ostatných duchov a všade tam, kde sú duchovia sú aj nejaké nedoriešené problémy. A tak sa zoznámite s Malachiášom Veľkým a.. jedným problematickým duchom, ktorý poriadne zamieša karty.

Takže vidíte? Nudy sa rozhodne báť nemusíte, príbeh je dynamický a naozaj dobre vystavaný. Pripúšťam, možno niekedy trochu predvídateľný ale čo všetko neodpustíme autorke so skvelým štýlom písania? A verte tomu, že Stacey ho má a vie ako na to.

Dalo by sa to povedať aj tak, že niektoré knihy nemusia byť bestsellermi ani dokonalými na to, aby vás chytili za srdce a pri tom srdci vás aj zahriali. Ja medzi takéto knihy radím celú sériu Medzi nebom a zemou a myslím, že si pri žiadnej knihe neoddýchnem lepšie ako práve pri jednej z týchto. …Predvídateľnosť som už spomínala a predvídateľný veru nebol len dej ale aj koniec (aj keď, priznávam, na jednom mieste by som už dvakrát nepovedala, že to skončí tak a tak) ale musí sa uznať, že sa k celej sérii dokonale hodil a všetko pekne uzavrel. Dokonca sa dozviete aj niečo o budúcnosti a to bez toho, aby tam autorka šupla nejaký ten epilóg, že O niekoľko rokov. Všetko potrebné pre pokoj v duši sa dozviete z jedného milého a jednoduchého rozhovoru. Ale vlastne.. celá kniha je milá a jednoduchá takým tým nevtieravým spôsobom. Takže ju odporúčam úplne každému.

 • 75%
  Dej - 75%
 • 75%
  Spracovanie - 75%
 • 85%
  Atmosféra - 85%
 • 80%
  Postavy - 80%
78.8%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.
Prepíš text z obrázka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..