R.I.P profesor Severus Snape

Nový rok nám len prednedávnom začal a svet sa už trojnásobne otriasol smrťou slávnych osobností. Metalová kultúra smútila nad odchodom frontmana kapely Motörhead, nadšenci popu, ktorý sa ešte dal počúvať zaplakali nad Davidom Bowiem a nakoniec prišlo aj na filmových nadšencov fantasy.

14.1.2016 bol deň, kedy viacero generácií žijúcich svetom Harryho Pottera sklonilo hlavy smútku nad smrťou Alana Rickmana, ktorý sa nám do pamäti vryl ako svojský profesor Severus Snape.
Nebudeme si klamať, na začiatku mnohí z nás jeho filmovú rolu nemali v obľube. Severus, ktorý sa zabával zhadzovaním nášho obľúbeného hrdinu s bleskom na čele. Severus, ktorý mu robil napriek a zdalo sa, že mu to prináša veľké potešenie. Severus, ktorý bol temný presne ako predmet, ktorý túžil vyučovať. Jeho duša temná bola ale z iných dôvodov. Po skončení série vieme, že jeho postava bola omnoho komplikovanejšia a hoci Harryho nemiloval, bol verný svojmu sľubu a vždy sa usiloval o jeho ochranu. Vždy.

large

Čo vedel Alan o svojej postave na začiatku série?
“Absolvoval som rozhovor s J. K. Rowling, aby som vlastne vedel, ako postavu Snapea hrať. Dala mi malý kúsok informácií, určite mi nepovedala, aký je koniec jeho príbehu. Spolu s ostatnými fanúšikmi som si kupoval knihy a kládol si otázku „A čo teraz? Čo sa stane ďalej?“ Jediné, čo som vedel, bolo, že Snape je ľudská bytosť a nie automat. Vedel som, že poskytuje Harrymu istú formu ochrany. To mi stačilo. Nevedel som, že bol dvojitý agent.”

Alan svoje nadšenie z knižiek prenášal i na ostatných…
“Rowlingovej knihy sú plné vecí a detailov, ktoré ako správny fanúšik potrebujete vedieť. To je dôvod, prečo sa zvyknem detí pýtať „A čítali ste knižky?“. Väčšinou odpovedia „Nie, Harrycho sme videli iba v telke.“ a ja im poviem „Tak teda, mali by ste začať s čítaním knižiek.“ Samozrejme, väčšina z nich tak urobí a stane sa na nich závislá.”

A aj keď fanúšikovia nechceli, aby HP séria vôbec niekedy skončila, Alan jej koniec ohodnotil takto…
“Harry Potter bol dôležitou súčasťou môjho života. Aj keď som mal rozrobené aj iné projekty, vždy som sa k nemu vrátil. Bol som si dobre vedomý, že moje miesto je v ňom nenahraditeľné. Či som smutný? Základ dobrého príbehu je, že má začiatok, stred a koniec. Koniec tohto príbehu bol veľmi populárny a krásne skonštruovaný, takže to nie je dôvod na smútok, je to dôvod na oslavu, že sa to skončilo tak dobre.”

Zdroj: www.hitfix.com
www.herocomplex.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Please type the characters of this captcha image in the input box
Prepíš text z obrázka

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.